logo narodowego programu rozwoju humanistyki

Co piszą o naszej edycji?

Co piszą o naszej edycji? Cieszymy się, że pierwszy tom nie tylko została bardzo wysoko oceniony, ale że… po prostu się podoba.
więcej o Co piszą o naszej edycji?
Kolejny wywiad na temat twórczości Stanisława Przybyszewskiego

​Zapraszamy do wysłuchania kolejnego wywiadu na temat twórczości Stanisława Przybyszewskiego. W audycji „Nowy Gramofon” Michał Gliński rozmawia z prof. dr hab. Gabrielą Matuszek-Stec, redaktor naukową edycji.
więcej o Kolejny wywiad na temat twórczości Stanisława Przybyszewskiego
Film z promocji naszej edycji w Jamie Michalika

więcej o Film z promocji naszej edycji w Jamie Michalika
Proza poetycka. Pentalogia

​Tom I – Proza poetycka. Pentalogia – jest już dostępny w sprzedaży na stronie internetowej Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego:
więcej o Proza poetycka. Pentalogia
Rozmowa Wacława Holewińskiego z prof. dr hab. Gabrielą Matuszek-Stec

24 czerwca 2022 r. w radiowej Dwójce odbyła się rozmowa Wacława Holewińskiego z prof. dr hab. Gabrielą Matuszek-Stec. Zapis nagrania jest dostępny na stronie internetowej:
więcej o Rozmowa Wacława Holewińskiego z prof. dr hab. Gabrielą Matuszek-Stec
Promocja tomu I w Jamie Michalika

Wczoraj (13 czerwca 2022 r.) w Jamie Michalika miało miejsce wielkie święto literatury - ukazał się pierwszy tom ,,Dzieł" Stanisława Przybyszewskiego. W pierwszej części promocji prof. dr hab. Gabriela Matuszek-Stec, redaktor naukowa edycji oraz autorka opracowania pierwszego tomu, w rozmowie z prof. dr. hab. Pawłem Dyblem przybliżyła zgromadzonym wielbicielom Młodej Polski życie i twórczość pisarza, wskazując, dlaczego jego utwory nadal mogą fascynować czytelników.
więcej o Promocja tomu I w Jamie Michalika
​Po niemal stu latach wraca Przybyszewski

​Po niemal stu latach wraca Przybyszewski! W Wydawnictwie Uniwersytetu Jagiellońskiego zaczyna ukazywać się krytyczna edycja wszystkich jego utworów literackich. Niebawem wyjdzie tom 1, a potem sukcesywnie, aż do początków 2024 roku, kolejne tomy
więcej o ​Po niemal stu latach wraca Przybyszewski